Rozrastli sme sa

Tak a je to tu. Naša nová skladovacia a výrobná hala s označením „A“ je po deviatich mesiacoch budovania na svete! Týmto deviatim mesiacom predchádzal nielen nápad na rozšírenie a následná projektová dokumentácia, ale aj stavba prvej časti projektu – skladovacia hala s označením „B“. Tá bola dokončená už v roku 2018.

Pôdorysná plocha novej haly zaberá necelých 1 000 m2 a je vybavená moderným skladovým systémom s pohyblivými regálmi, ktoré pojmú až 2 600 paliet s váhou každej palety 800 kg. V súčasnej dobe je inštalovaná prvá časť regálového systému s kapacitou 1 530 paliet. Avšak na rozdiel od prvej haly bude nová hala slúžiť nielen na skladovacie, ale aj na výrobné účely.

Aké ste pri stavbe haly využili nové technológie, resp. ako ste zohľadnili ekológiu a ekonomiku celej stavby aj následnej prevádzky?

„Konštrukcia novej haly bola projektovaná na vyššie zaťaženie strechy a preto sme ju mohli využiť na umiestnenie FVE panelov. Priestory haly sú vykurované tepelnými čerpadlami technológie vzduch/vzduch a vo vnútri celej haly je inštalované úsporné LED osvetlenie.“, vysvetľuje Ing. Milan Suchý, Technický a investičný riaditeľ spoločnosti.

„Za dôležitý aspekt následnej výroby považujem aj centralizované balenie rozdeľovačov na jedno miesto. Finančnú aj časovú úsporu nám umožní novo inštalovaný valčekový dopravník, ktorý prepojí všetky montážne pracoviská.“, dodáva Milan Suchý.

Čo vybudovanie haly A prinesie?

Vybudovanie novej haly nám už teraz prinieslo navýšenie skladovacích priestorov o 1 530 paletovacích miest. Tým, že sa do haly kompletne presunie montáž rozdeľovačov, počítame aj s nárastom montážnych pracovísk a poťažmo aj montážnych pracovníkov až o 100 % oproti súčasnému stavu. Toto by nám do budúcnosti malo zároveň umožniť rozšíriť výrobnú kapacitu až o 110 %.

A aký „osud“ teraz čakajú voľné priestory v hale C?

Uvoľnená časť v hale C poslúži na navýšenie priestorov pre expedičný sklad a oddelenie veľkoobjemových zásielok. Z tohto miesta sa predpokladá balenie a distribúcia predovšetkým paletových zásielok s rozdeľovačmi, skriňami pre rozdeľovače, drezy a pravdepodobne aj s ďalším veľkoobjemovým sortimentom.

Nechajme sa prekvapiť, či blízka alebo vzdialenejšia budúcnosť prinesie nejakú ďalšiu expanziu Novaservisu, či už na poli rozširovania priestorov, predaja či sortimentu;-).

Novej hale prajeme maximálne využitie a pracovníkom radosť z práce v nových priestoroch.

  

NAPÍŠTE NÁM
* povinné údaje
Zavrieť

Prihlásenie

Získajte k nákupu nad 50€ fľašu vína zadarmo